W wyniku działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze pierwszego komisariatu postawili zarzut oszustwa 52-latkowi, który w marcu tego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem ogólnopolską placówkę parabankową. Przypominamy, że jeżeli bierzesz pożyczkę, a nie zamierzasz jej spłacać, odpowiadasz za oszustwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili, że 2 marca tego roku podejrzany złożył wniosek do jednej z firm oferującej pożyczki. Po weryfikacji mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego otrzymał ją w kwocie 2375 złotych. Okazało się, że podejrzany nie zamierzał spłacać długu. Na konto parabanku do teraz nie wpłynęła żadna rata. Celem mężczyzny było po prostu wzbogacenie się kosztem parabanku.

Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 52-latek doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Policjanci postawili już podejrzanemu zarzut oszustwa, za co odpowie przed sądem. Mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży