Dwóch złodziei, uchwyconych przez czujnych pracowników ochrony dwóch różnych obiektów handlowych na kradzieżach, zostało zatrzymanych w tym tygodniu przez policjantów pierwszego oraz drugiego. Jeden ze sprawców to 14-latek. Drugim podejrzanym jest natomiast 37-latek. Obaj odpowiedzą przed sądem. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony wtorek po godzinie 20:30 policjanci pierwszego oraz drugiego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu 14-latka, który próbował wynieść z jednego ze sklepów w galerii handlowej różnego rodzaju obuwie oraz odzież o łącznej wartości ponad 800 złotych, nie płacąc za zakupy. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali nastolatka. Młody wałbrzyszanin w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Spora część towaru w stanie nienaruszonym wróciła na półki sklepowe. O losie nieletniego zadecyduje teraz sąd rodzinny. Po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę rodziny.

W środę natomiast – około godziny 16:30 - inni funkcjonariusze pierwszego komisariatu otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. Długiej pracownicy ochrony ujęli na kradzieży 37-letniego mężczyznę. Sprawca z półek sklepowych zabrał sporą ilość opakowań z kapsułkami do prania o wartości blisko 600 złotych. Funckjonariusze odwiedzili dzielnicę Piaskowa Góra i zatrzymali tam podejrzanego. I w tym przypadku towar został odzyskany. Wałbrzyszanin jednak usłyszał kolejny zarzut. Mundurowi udowodnili mu, że w dniach 12-13 listopada tego roku dokonał w krótkich odstępach czasu kradzieży w tym samym sklepie, nie płacąc za różnego rodzaju produkty spożywcze i chemiczne, gdzie straty wycenione zostały na ponad 1200 złotych. Podczas przesłuchania 37-latek również przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży