Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni, a także zachować bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu. Tego ostatniego właśnie wczoraj wieczorem nie zrobił 30-letni mieszkaniec naszego miasta, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym najechał na tył poprzedzającego pojazdu i w ten sposób doprowadził do wypadku. Na szczęście poszkodowany doznał obrażeń ciała nie zagrażających ich życiu.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, w czwartek po godzinie 21:00 na ul. Niepodległości doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, 30-letni wałbrzyszanin kierowanym przez siebie samochodem osobowym doprowadził do wypadku. Mężczyzna wjechał swoim pojazdem w tył poprzedzającego samochodu, który zatrzymał się na skrzyżowaniu w związku ze znakiem STOP, a był kierowany przez 38-latka ze Świebodzic. Poszkodowany w zdarzeniu starszy z mężczyzn trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że na szczęście doznał obrażeń nie zagrażających jego życiu. Funkcjonariusze zatrzymali również elektronicznie dowody rejestracyjne od obu pojazdów za uszkodzenia. Ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Teraz policjanci wałbrzyskiej komendy prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży