Koncepcja „Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy cykl spotkań rozpoczęli 1 marca 2021 roku. Teraz pora na szesnasty już program na żywo, który zaprezentowany zostanie 5 grudnia 2022 roku o godzinie 9:00 na platformie YouTube. Po raz kolejny policjant z zespołu prewencji kryminalnej przypomni zagadnienia związane z oszustwami na osobach starszych.

Od marca 2021 roku w całym województwie dolnośląskim prowadzone są spotkania w "sieci" w ramach koncepcji „Senior Online”. Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Po raz kolejny st. sierż. Aleksander Karkosz z zespołu prewencji kryminalnej przypomni do ilu przestępstw (i jakie to były przestępstwa) doszło na terenie naszego miasta i regionu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 5 grudnia 2022 roku od godziny 9.00 w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Oczywiście dotychczas nagrane materiały filmowe z pozostałych spotkań również dostępne są na profilu i można je objerzeć w każdym czasie, do czego zachęcamy nie tylko seniorów, ale wszystkich mieszkańców naszego miasta i regionu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży