Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz powiatu czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dwóch mężczyzn kierowało samochodami osobowymi, jeden jechał rowerem, a kolejny hulajnogą elektryczną. Niechlubny rekordzista tym razem wydmuchał 2,35 promila alkoholu.

Pierwszego z kierujących w sobotę po godzinie 19:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej policjanci pierwszego komisariatu. 39-letni letni mieszkaniec naszego miasta jechał slalomem i niestety był niechlubnym rekordzistą minionego weekendu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,35 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności wałbrzyszanin utracił prawo jazdy.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, kiedy w niedzielę przed południem na ul. Kolejowej w Wałbrzychu przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 25 km/h i nie zastosował pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Okazało się jednak, że dodatkowo był nietrzeźwy. Wydmuchał 0,84 promila alkoholu. Kontrola zakończyła się więc zatrzymaniem mężczyźnie przez policjantów prawa jazdy i sporządzeniu dokumentacji, która trafi teraz do sądu.

W niedzielę wieczorem – około godziny 18:30 – inni funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego tym razem hulajnogą elektryczną na al. Podwale w Wałbrzychu. 36-latek również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,67 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu nie wrócił już na jednośladzie.

Praktycznie w tym samym czasie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zauważyli rowerzystę jadącego ul. Traugutta w tej miejscowości. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że boguszowianin był pijany. 28-latek również wydmuchał 0,67 promila alkoholu. I on otrzymał za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym grzywnę w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania wrócił pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży