Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego praktycznie codziennie prowadzą działania zwalczające piratów drogowych z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Ci kierujący, którzy rażąco łamią przepisy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, muszą się liczyć z mandatem karnym 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tysięcy złotych. W miniony piątek, na rozpoczęcie weekendu, mundurowi przeprowadzili akcję pod właśnie takim kryptonimem. Nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci odnotowali tylko sześć niegroźnych zdarzeń drogowych.

W piątek na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyła się akcja prewencyjno-kontrolna pn. „Prędkość”. W trakcie całodniowych działań 22 funkcjonariuszy skontrolowało 108 pojazdów i ujawniło 74 wykroczenia, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze realizowali zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych i skrzyżowań.

W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie służby policjanci odnotowali tylko sześć niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży