Wałbrzyscy policjanci i funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego nie zwalniają tempa. Od wczorajszego popołudnia w ich ręce wpadło kolejnych pięć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden ze skazanych przez sąd mężczyzn ma do odsiadki aż cztery lata za serię kradzieży, przestępstwa narkotykowe oraz zniszczenie mienia. Apelujemy do wszystkich, którzy wiedzą, że są poszukiwani, aby sami zgłaszali się do najbliższych jednostki Policji, ponieważ kwestią czasu jest tylko ich zatrzymanie przez policjantów.

Kolejna doba za nami i do dzisiejszego przedpołudnia w ręce mundurowych z Wałbrzycha oraz Głuszycy wpadło łącznie pięciu poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy zostali skazani przez różne sądy za przestępstwa lub wykroczenia i w różnych więzieniach na terenie naszego kraju spędzą teraz od kilku tygodni do nawet czterech lat. Mężczyźni dzisiaj trafili do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Pierwszy, ze skazanych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu mężczyzna, wpadł wczoraj wieczorem przy ul. Kochanowskiego w Boguszowie-Gorcach. Zatrzymany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy 31-latek miał do odsiadki dziewięć miesięcy za doprowadzenie innej osoby wbrew jej woli do innej czynności seksualnej.

W tym samym czasie inni policjanci tego samego pionu prowadzili działania poszukiwawcze w Głuszycy, gdzie odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Łomnickiej. Tam w ich ręce wpadł unikający kontaktu z wymiarem sprawiedliwości od ośmiu lat 30-latek. Za ukrywającym się przez większość tego czasu za granicą mężczyzną, wydany został przez Sąd Rejonowy w Śremie list gończy. Zatrzymany głuszyczanin spędzi teraz łącznie w więzieniu cztery lata za handel narkotykami, różnego rodzaju kradzieże oraz zniszczenie mienia.

Trzeci z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany dzisiaj w nocy przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy podczas interwencji przy ul. Piłsudskiego na Nowym Mieście. Funkcjonariusze potwierdzili, że 33-letni wałbrzyszanin na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu ma do odsiadki siedem miesięcy za udział w pobiciu.

Czwartkowe przedpołudnie to kolejne dwie osoby poszukiwane, które wpadły w ręce mundurowych. Najpierw funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zatrzymali na na ul. Szymanowskiego 59-letniego wałbrzyszanina, który powinien siedzieć w więzieniu, gdyż został skazany na trzy miesiące za naruszenie miru domowego.

Chwilę później funkcjonariusze Komisariat Policji w Głuszycy udali się na ul. Lipową w tej miejscowości, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali 40-latka. Mężczyzna nie zapłacił grzywny za popełnione wykroczenia związane ze zniszczeniem mienia i decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu najbliższych kilka tygodni ma spędzić w areszcie.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjant umieszcza zatrzymanego w radiowozie .
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjant umieszcza zatrzymanego w radiowozie.
  • Na zdjęciu policjant zamyka drzwi radiowozu.