Funkcjonariusze zespołu operacyjne-rozpoznawczego drugiego komisariatu w toku wykonanych czynności służbowych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat, którzy kilkanaście dni temu, w środku nocy na Starym Zdroju, usiłowali dokonać rozboju z użyciem noża i okraść idącego ulicą 33-latka. Jako że pokrzywdzony nie posiadał gotówki, a jedynie karę płatniczą, obaj przestępcy następnie próbowali zmusić go do zrobienia im zakupów, ale to także im się nie udało, gdyż zostali spłoszeni przez jadący samochód i uciekli. Odpowiedzialni za te przestępstwa mężczyźni to dwaj wałbrzyszanie. Obaj staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Starszy z nich został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 11 maja po drugiej w nocy na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. 33-letni wałbrzyszanin został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w rejonie sklepu nocnego. Przestępcy najpierw przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, a następnie przyłożyli mu nóż do szyi i zabrali mu portfel, w którym to jednak nie było pieniędzy. Jako że 33-latek posiadał jednak kartę płatniczą, sprawcy próbowali zmusić go do do zrobienia dla nich zakupów. Ostatecznie nie udało im się osiągnąć i tego celu, gdyż zostali spłoszeni przez jadący samochód i uciekli.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu rozpoczęli czynności mające w celu wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego zdarzenia. Realizując informacje własne mundurowi ustalili, że za nieudanym rozbojem i wymuszeniem rozbójniczym stoi dwóch mężczyzn mieszkających na Starym Zdroju. Zaskoczeni sprawcy zostali zatrzymani w miniony wtorek przed południem przy tej samej ulicy, na której doszło do przestępstwa.

Obaj podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem za usiłowanie rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do młodszego z podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 35-latek decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych dwóch miesięcy i trafi dzisiaj do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu technik kryminalistyk przeprowadza daktyloskopię zatrzymanego mężczyzny.
  • Na zdjęciu technik kryminalistyk przeprowadza daktyloskopię zatrzymanego mężczyzny.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.