W wyniku działań operacyjnych i procesowych wałbrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą postawili zarzut oszustwa 23-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w listopadzie zeszłego temu doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników ogólnopolskiej placówki parabankowej, a wartość strat, poprzez zaciągnięcie przez niego kredytu, to 3 tysiące złotych. Za oszustwo mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze z Wałbrzycha ustalili, że 20 listopada 2022 roku podejrzany przez internet złożył wniosek do jednej z firm oferującej pożyczki. W oświadczeniu zawarł jednak nieprawdziwe dane co do osiąganych miesięcznych dochodów oraz co do samego zatrudnienia.

Po weryfikacji mężczyzna otrzymała kredyt w kwocie 3 tysięcy złotych. Jego celem od początku było jednak wzbogacenie się. Podejrzany nie zamierzał spłacać długu. Na konto parabanku do momentu postawienia mu zarzutów nie wpłynęła żadna rata.

Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 23-latek doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Mężczyzna za oszustwo odpowie przed sądem. Mieszkaniec Boguszowa-Gorc może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży