Od wczorajszego popołudnia wałbrzyscy policjanci na terenie Boguszowa-Gorc i naszego miasta zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich był kompletnie pijany. Miał dokładnie promil tej substancji w organizmie. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby nie wsiadali na rowery pod wpływem alkoholu, gdyż może to się zakończyć poważnym w skutkach wypadkiem. Przypominamy również, iż sąd, w przypadku odstąpienia przez policjantów od postępowania mandatowego, może orzec w stosunku do kierującego rowerem znajdującego się pod wpływem alkoholu m.in. zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn trafił na patrol ruchu drogowego wałbrzyskiego komendy we wtorek około godziny 15:00 na ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze ustalili, że 66-letni mieszkaniec Unisławia Śląskiego jechał jednośladem mając w organizmie 0,36 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania nie wrócił już rowerem.

Dzisiaj o godzinie czwartej w nocy będący w służbie funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy postanowili sprawdzić stan trzeźwości rowerzysty jadącego ul. Batorego w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 35-letni mężczyzna wydmuchał dokładnie promil alkoholu. W jego przypadku skończyło się na mandacie karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Wałbrzyszanin w dalszą drogę także nie pojechał już rowerem.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. Pamiętajmy również, że jako rowerzyści jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każdy - nawet niegroźnie wyglądający wpadek - może zakończyć się poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży