Tylko w miniony weekend policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejne cztery osoby, które posiadały przy sobie różnego rodzaju środki psychotropowe lub odurzające - w tym jedną osobę nieletnią. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i przypominają, że prowadzą codzienne działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej.

W piątek wieczorem funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji na Sobięcinie. To właśnie tam przy 30-latku zabezpieczyli spore zawiniątko ze środkami psychotropowymi. Badanie wykazało, że tym razem był to mefedron.

Nie minęła godzina a w ręce tych samych mundurowych kilka budynków dalej wpadła kolejna osoba z narkotykami – tym razem 21-latka. Ostatecznie przy młodej kobiecie policjanci znaleźli niewielki woreczek foliowy z białym proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki okazało się, że jest to amfetamina.

Do trzeciej interwencji doszło w sobotni wieczór na terenie Czarnego Boru. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach sprawdzili czy narkotyków nie posiada osoba nieletnia. Okazało się, że 16-latek z powiatu kamiennogórskiego miał przy sobie niewielkie ilości zielonego suszu w postaci marihuany.

W niedzielne popołudnie w jednym z mieszkań na Starym Zdroju funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zatrzymali jeszcze 36-letnią mieszkankę naszego miasta. Kobieta na widok policjantów zaczęła zachowywać się nerwowo. Okazało się, że posiadała przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Trzech odpowie za popełnienie przestępstwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie nieletniego, który w ten sposób popełnił czyn karalny, zadecyduje sąd rodzinny.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży