Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 47-latka, który w połowowe sierpnia bieżącego roku zniszczył cudzy samochód. Dodatkowo ten sam mężczyzna miesiąc wcześniej groził właścicielce pojazdu pozbawianiem życia. Wałbrzyszanin za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie sierpnia bieżącego roku do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zgłosiła się właścicielka osobowego forda, który został mocno zniszczony. Do zdarzenia miało dojść przy ul. Ludowej w Wałbrzychu. Sprawca przy użyciu ostrego narzędzia zarysował wszystkie elementy karoserii oraz przedni reflektor. Straty powstałe w wyniku dewastacji samochodu pokrzywdzona wyceniła na kwotę 15 tysięcy złotych.

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu i intensywnej pracy policjantów z pierwszego komisariatu wytypowano mężczyznę odpowiedzialnego za popełnienie przestępstwa. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec naszego miasta. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, iż wałbrzyszanin dopuścił się jeszcze innego czynu karalnego. W lipcu bieżącego roku groził kobiecie pozbawieniem życia. Jak ustalili śledczy, jego zachowanie miało być spowodowane konfliktem pomiędzy nim, a partnerem pokrzywdzonej kobiety.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

  • Na zdjęciu zarysowania samochodu.
  • Na zdjęciu zarysowania samochodu.
  • Na zdjęciu zarysowania samochodu.