Ukradł perfumy, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów, został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 43-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu praktycznie codziennie prowadzą kontrole rejonów placówek handlowych w naszym mieście. Przypominamy, że celem nadrzędnym dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych, a także zapobieganie popełnianiu przestępstw w ich rejonach.

Tym razem dzielnicowi pierwszego komisariatu, po uzyskanym sygnale od pracowników ochrony jednego z marketów na Podzamczu o będącym na terenie placówki handlowej złodzieju, wczoraj około godziny 10:00 udali się na ul. Wieniawskiego.

Na miejscu potwierdziło się, że 43-latek zabrał z półek sklepowych markowe perfumy o łącznej wartości blisko 600 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie ucieczki mężczyzna został ujęty pracowników ochrony obiektu, a chwilę później ostatecznie przez policjantów z „jedynki” zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych wałbrzyszanin przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży