Wałbrzyscy policjanci i funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego na co dzień poza kontrolami stanu trzeźwości kierujących weryfikują również czy nie wsiadają oni za kierownice pojazdów pod wpływem narkotyków. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców w miniony weekend wałbrzyscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 22-letniego mężczyznę, który jechał samochodem pod wpływem marihuany.

W piątek około godziny 15:00 wałbrzyscy policjanci ogniwa wywiadowczego zatrzymali do kontroli drogowej 22-latka, który, jak się okazało, kierował na al. Wyzwolenia w Wałbrzychu samochodem osobowym pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze widząc nietypowe zachowanie mężczyzny wykonali test, który wstępnie wykazał, że mieszkaniec powiatu świdnickiego znajduje się pod wpływem marihuany, do czego podczas prowadzonych czynności mężczyzna dodatkowo sam się przyznał. W trakcie kontroli funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Zlecili także w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia wykonanego na miejscu kontroli testu.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży