Koncepcja „Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy cykl spotkań rozpoczęli już blisko trzy lata temu - 1 marca 2021 roku. Do tej pory wyemitowanych zostało kilkadziesiąt programów. Tym razem sierż. szt. Aleksander Karkosz z prewencji kryminalnej opowie o oszustwach przez telefon telefon komórkowy. Ma to duże znaczenie przy zakupach internetowych, szczególnie teraz w okresie mikołajkowym i przedświątecznym.

Podczas dwóch lat pandemii, kiedy nie były wskazane spotkania z większą grupą osób twarzą w twarz, policjanci właśnie przez internet chcieli trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Stanu pandemii już nie ma, ale program „Senior online” pozostał. Tym razem wałbrzyski policjant przedstawi z jakimi oszustwami możemy się spotkać korzystając z telefonu komórkowego. Często nie zdajemy sobie sprawy, że wysłany przez fałszywego kupującego lub sprzedającego link może ostatecznie, po jego otwarciu, doprowadzić nas do utraty wszystkich oszczędności na koncie bankowym. Oczywiści wszyscy uczestnicy spotkania profilaktycznego otrzymają także informacje do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na naszym terenie w ostatnim czasie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie już 4 grudnia 2023 roku od godziny 9.00 w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży