Czwartkowy wieczór to dwóch kolejnych zatrzymanych przez wałbrzyskich policjantów poszukiwanych za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego mężczyzn. Pierwszy z nich unikał stawienia się przed prokuraturą na wezwanie, drugi ma do odsiadki kilkumiesięczny wyrok zasądzony przez sąd.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w czwartek po godzinie 16:00. Funkcjonariusze zauważyli 44-letniego mężczyznę na terenie jednej z posesji przy ul. Monte Casino na Białym Kamieniu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wałbrzyszanin był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne związane z uchylaniem się przez mężczyznę od obowiązku alimentacyjnego.

Praktycznie w tym samym czasie policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zauważyli tuż przed gmachem jednostki drugiego z ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzn. 38-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku Białej celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 122 dni również w związku z niealimetacją. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem. Z przymusowym doprowadzeniem do jednostki powinni się liczyć także ci, którzy unikają stawienia się na przesłuchanie przed organ procesowy.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży