Wałbrzyscy policjanci ujawnili nietrzeźwego kierowcę i złamanie zakazu!
W Wałbrzychu odbyła się akcja „Trzeźwość”, która ujawniła niepokojące przypadki kierowców łamiących przepisy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie powinni byli wsiadać za kierownicę. To kolejny sygnał, że mimo licznych apeli, problem jazdy pod wpływem alkoholu oraz z sądowymi zakazami wciąż jest aktualny.

Akcja „Trzeźwość” w Wałbrzychu – wyniki działań policji

Wczoraj, 17 grudnia, wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję prewencyjno-kontrolną pod nazwą „Trzeźwość”. W trakcie działań, które objęły cały Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, funkcjonariusze przebadali 388 kierowców na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety, wyniki były alarmujące.

Wśród przebadanych kierowców znalazł się 57-letni wałbrzyszanin, który prowadził samochód osobowy na ul. Rejtana. Badanie wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a jego prawo jazdy zostało mu odebrane. Teraz odpowie przed sądem za swoje wykroczenie, a grozi mu wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialność na drodze – kolejny przypadek zatrzymania

Godzinę wcześniej, na ul. 11 Listopada, policjanci zatrzymali 44-letniego wrocławianina, który również nie powinien był prowadzić pojazdu. Mężczyzna miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Łasku zakaz kierowania pojazdami. Po zatrzymaniu, jego samochód został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez kierującego. Takie sytuacje pokazują, że niektórzy kierowcy wciąż ignorują przepisy i narażają innych na niebezpieczeństwo.

Apel do kierowców – bezpieczeństwo na drodze to priorytet

Pomimo licznych apeli i działań prewencyjnych, problem jazdy pod wpływem alkoholu oraz z sądowymi zakazami wciąż pozostaje aktualny. Policjanci z Wałbrzycha zapowiadają kolejne akcje, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Warto przypomnieć, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat. W przypadku złamania sądowego zakazu, konsekwencje mogą być jeszcze poważniejsze, sięgając nawet pięciu lat w zakładzie karnym.

W obliczu tych faktów, każdy kierowca powinien zastanowić się nad swoim zachowaniem na drodze. Czy warto ryzykować zdrowie i życie swoje oraz innych?


Na podstawie: Policja Wałbrzych