Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali w minioną środę w nocy do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili przy sprawcy przestępstwa środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Zainteresowanie wałbrzyskich funkcjonariuszy wzbudził jadący po północy  ul. Chrobrego w Wałbrzychu kierujący samochodem osobowym. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli informacje te potwierdziły się. 35-latek jechał samochodem chociaż miał aktualny zakaz wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
 

W trakcie legitymowania mężczyzna dziwnie się zachowywał, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, iż to nie będzie koniec kłopotów 32-latka. W podręcznej saszetce podejrzany ukrył  foliowy woreczek z zawartością białego proszku, który po przeprowadzonych badaniach okazał się narkotykiem w postaci amfetaminy.
 

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz za posiadanie narkotyków. 32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85