Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, dbając o bezpieczeństwo podróżujących pojazdami oraz pieszych, wczoraj na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 93 pojazdów.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.
Funkcjonariusze ujawnili m.in. aż 51 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych oraz 32 wykroczenia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Policjanci zatrzymali także 6 dowody rejestracyjne. Podczas całego dnia funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 188 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.


Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014