Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Przez weekend zatrzymano czterech nietrzeźwych użytkowników dróg. Jedne z mich miał już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dzisiaj mundurowi w całej Polsce od godzin nocnych prowadzą działania „Trzeźwy poranek”.

Akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki”, czy też „Niebezpieczne promile” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po jego spożyciu. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących, aby nie wsiadali za kierownicę swoich pojazdów, jeżeli wcześniej pili alkohol i zapowiadają kolejne tego typu działania na terenie naszego miasta i gmin ościennych.
Pamiętajmy. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego będącego w stanie nietrzeźwości czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu