Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego miasta, który w minioną środę rozbił dwie szyby w jednym ze sklepów w dzielnicy Biały Kamień – rzucając w jedną z nich butelką, a w drugą kamieniami. Mężczyźnie za akt dewastacji grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 czerwca bm. około godziny 19:15 policjanci otrzymali informację od dyżurnego jednostki o uszkodzeniu dwóch szyb witryny sklepowej przy ul. Andersa w Wałbrzychu.  Przybyli na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu rysopisu sprawcy rozpoczęli patrol przyległego terenu dzielnicy Biały Kamień. Mężczyzna, który był bardzo agresywny, trafił ostatecznie w ręce policjantów prewencji kilkaset metrów dalej przy ul. Dąbrowskiego, kiedy próbował uciec do piwnicy pobliskiego budynku.


 

Okazało się, że podejrzany działał z pobudek chuligańskich, rażąco lekceważąc porządek prawny. 20-latek rzucił butelką po wódce w kierunku witryny sklepowej, a drugą szybę rozbił kamieniami, gdyż ekspedientka nie chciała wymienić mu pustej butelki po alkoholu na pełną. O losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd. Za zniszczenie mienia może on trafić za kraty więzienia na 5 lat.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości