21 i 30-latek zatrzymani w poprzednim tygodniu przez policjantów odpowiedzą za wielokrotne kradzieże sprzętu gospodarstwa domowego z marketów na terenie Wałbrzycha i Głuszycy. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część utraconych przedmiotów i zatrzymali 18-latkę, która pomagała w zbyciu nielegalnie zdobytego mienia.

Dwóch podejrzanych w ostatnich miesiącach wielokrotnie wychodziło ze sklepów nie płacąc za towar. Pierwszego z nich - 30-latka – w poprzednią środę zatrzymali w miejscu zamieszkania w Dziećmorowicach policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Dzień później w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy na gorącym uczynku kradzieży w jednym z marketów w tym mieście wpadł jego 21-letni kolega. Mundurowi zatrzymali także 18-latkę, której to policjanci pierwszego komisariatu udowodnili pomoc w sprzedaży nielegalnie zdobytych przedmiotów.


 

30-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży markowych wkrętarek o wartości blisko 1500 złotych. 21-latkowi natomiast mundurowi postawili dziesięć zarzutów. Młody mężczyzna wyniósł z marketów m.in. odkurzacze, ciśnieniowe ekspresy do kawy, kontrolery do gier, etui na telefony, a także i wspólnie z 30-latkiem - wkrętarki. W jego przypadku straty przedsiębiorcy wycenili łącznie na kwotę około 8300 złotych.

Na zdjęciu odzyskane przez policjantów wkrętarki.
 

Cała trójka przyznała się do zarzucanych im przestępstw i złożyła wyjaśnienia. Mężczyznom za kradzieże, a 18-latce za paserstwo, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Część utraconych przedmiotów funkcjonariusze w toku wykonanych czynności odzyskali.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości