Wczoraj wałbrzyscy policjanci w ramach XXXIX Dni Szczawna-Zdroju spotkali się z uczestnikami festynu. Dzieci zobaczyły z bliska policyjne akcesoria, a seniorzy dowiedzieli się, jak uchronić się przed oszustwami. Funkcjonariusze promując swój zawód udzielali również wszystkim zainteresowanym osobom informacji o naborze do Policji.

Uczestnicy festynu - zarówno dzieci, jak i dorośli - bawili się świetnie przymierzając elementy policyjnego wyposażenia.Bardzo dużym zainteresowaniem  ciszyły się policyjne motocykle. Jak widać na zdjęciach również dorośli chcieli się choć przez chwilę poczuć, jak funkcjonariusze ruchu drogowego.

Na zdjęciu uczestnicy festynu za sterami policyjnego motocykla.

Oczywiście nie zabrakło także tematów profilaktycznych i prewencyjnych. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozmawiali z seniorami na temat metod działania rożnego rodzaju oszustów i ostrzegali jak nie stać się ich ofiarą.

Na zdjęciu policjantka rozmawia z zainteresowaną osobą o bezpieczeństwie.

Przy stoisku zatrzymywał się również osoby zainteresowane służbą w Policji. Funkcjonariusze omówili więc zasady przyjęć. Przedstawili jak powinno wyglądać zgłoszenie kandydata, gdzie należy złożyć dokumentację oraz jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne i na co w głównej mierze zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do egzaminów.

Na zdjęciu uczestniczki festynu rozmawiają z wałbrzyską policjantką.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014

Powiązane wiadomości