Funkcjonariusze wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy zasiedli w jury zorganizowanego w Zespole Szkół nr IV w Wałbrzychu dla klas mundurowych „II Konkursu Musztry”. Prowadzona przez asp. szt. Tomasza Łabędzia policyjna klasa II D zajęła w zawodach drugą pozycję.

W konkursie udział wzięły mundurowe klasy I i II. Obejmował on wykonanie zadań wylosowanych przez zespoły oraz pokaz dowolny. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele Straży Pożarnej, Urzędu Miasta w Wałbrzychu oraz z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu asp. szt. Aneta Tokar-Domagała i asp. szt. Tomasz Łabędź, oceniało prawidłowość i sposób podawania rozkazów przez dowódcę drużyny, prawidłowość wykonywania komend przez drużynę, zachowanie tempa marszu, utrzymywanie odstępów w kolumnie oraz poprawność wymachu rąk podczas marszu. Dodatkowo punktowane była synchroniczność, różnorodność układów dowolnych, estetyka wyglądu drużyny oraz ogólne wrażenie.


 

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła klasa strażacka II C, która obroniła tytuł z zeszłego roku. Na drugiej pozycji uplasowała się prowadzona przez wałbrzyskiego policjanta asp. szt. Tomasz Łabędź klasa policyjna II D, a na najniższym stopniu podium stanęła ponownie klasa strażacka – tym razem IC.

Na zdjęciu finaliści konkursu musztry wraz z jury.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości