Policja w Wałbrzychu bezwzględna dla kierowców bez uprawnień i pod wpływem

Miniony weekend w powiecie wałbrzyskim pokazał, że policja nie zamierza odpuszczać kierowcom, którzy lekceważą przepisy. W kilku miejscach regionu zatrzymano osoby prowadzące pojazdy bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu i narkotyków. Sprawdź, jakie sytuacje przykuły uwagę mundurowych i jakie konsekwencje grożą nieodpowiedzialnym uczestnikom ruchu.
- Wałbrzych i Boguszów-Gorce miejscem działań policji przeciw nieodpowiedzialnym kierowcom
- Kontrola na ulicy Niepodległości w Wałbrzychu ujawnia kolejne wykroczenie
Wałbrzych i Boguszów-Gorce miejscem działań policji przeciw nieodpowiedzialnym kierowcom
W piątkowy wieczór, 4 lipca, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach patrolowali ulice Mieroszowa, kiedy na ulicy Polnej zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który nie posiadał prawa jazdy. Podczas sprawdzania okazało się także, że mężczyzna miał przy sobie niewielką ilość marihuany. To poważne wykroczenie skutkuje nie tylko wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów, ale również może zakończyć się karą do trzech lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.
Tego samego dnia, po godzinie 20:00 w Wałbrzychu na ulicy Piotra Skargi, policjanci zatrzymali 29-latka kierującego hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu – badanie wykazało aż 1,68 promila. Sprawa została skierowana do sądu, a mężczyzna odpowie za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa.
Kontrola na ulicy Niepodległości w Wałbrzychu ujawnia kolejne wykroczenie
W niedzielę, 6 lipca, dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy na ulicy Niepodległości. Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec miasta, który zgodnie z decyzją prezydenta Wałbrzycha z 2 lipca 2024 roku miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Pomimo tego zdecydował się wsiąść za kierownicę. Taka postawa może kosztować go nawet dwa lata więzienia.
Policja jasno komunikuje – wszelkie próby łamania prawa na drogach będą bezwzględnie ścigane. Działania mają na celu ochronę wszystkich uczestników ruchu i poprawę bezpieczeństwa na lokalnych trasach.
„Nie ma przyzwolenia na lekceważenie przepisów, jazdę bez uprawnień czy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci będą nadal konsekwentnie eliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.”
– podkomisarz Agnieszka Głowacka-Kijek, Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
Na podst. KMP w Wałbrzychu
Ostatnie Artykuły

David Jackson poprowadzi trening w Aqua Zdroju. Młodsi nie wejdą na parkiet

Marihuana i metamfetamina w mieszkaniu na Białym Kamieniu - 26-latek usłyszał zarzut

Sprzedawał opony i po jednym kliknięciu stracił 5,2 tys. zł

Kolejne zatrzymanie za fikcyjne faktury - zabezpieczono majątek za 552 tys. zł

Dwa auta i dwa zakazy - policja zatrzymała kolejnych kierowców bez uprawnień

Most w Glinnie zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy pojadą objazdami

40-latka na wideorejestratorze - straciła prawo jazdy za 51 km/h ponad limit

Boguszowski policjant na podium, teraz celuje w mistrzostwa Polski

119 km/h w Wałbrzychu - 43-latek stracił prawo jazdy na miejscu

Rowerzysta po alkoholu zatrzymany w Śródmieściu - mandat był natychmiastowy

Quad, motocykle i policyjny profil - taki festyn przyciągnął ósmoklasistów z Wałbrzycha

21-latek zatrzymany w Wałbrzychu - jechał mimo sądowego zakazu

Rafał Glapiński poprowadzi trening w Aqua Zdroju. Będzie miejsce dla każdego

