Kończy się zorganizowany przez Polski Związek Motorowy (PZM) ogólnopolski konkurs „Najbezpieczniejszy młody kierowca”. Udział w drugiej edycji można wziąć tylko do 15 września rozwiązując specjalnie przygotowany na tę okazję test. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest między innymi Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak informują organizatorzy w konkursie może wziąć udział każdy kierowca w wieku 18-24 lat, który chce spróbować swoich sił i sprawdzić swoją wiedzę. Do wygrania jest Mercedes do własnego użytkowania na dwa miesiące lub nawigacja i samochodowy wideorejestrator, a także wyjazd na finał europejski do Słowenii. Przede wszystkim jednak do wygrania jest zmiana świadomości swojej jako uczestnika ruchu drogowego i danie dobrego przykładu innym, że tak naprawdę od nas wszystkich zależy nasze życie na drodze.
 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w dniach 22 sierpnia – 15 września rozwiązać test na stronie http://www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań losowanych z puli 200 przygotowanych z takich dziedzin jak :
    • przepisy ruchu drogowego,
    • pierwsza pomoc przedmedyczna,
    • największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
    • ekojazda,
    • zachowanie w sytuacjach krytycznych.


 

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczy się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale 28 września na Torze „Poznań”. W 2018 roku w pierwszym etapie wzięło udział ponad 1300 osób. Pierwsza edycja konkursu PZM „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca” z 2018 roku zdobyła nagrodę Road Safety Award 2019 Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Region I. Nagroda ta jest przyznawana raz do roku i stanowi część Innovation Award, ale dotyczy wyłącznie projektów o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

 

źr. ZG PZM/BRD KGP
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości