W minioną środę policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy wezwani zostali do jednego ze sklepów przy ul. 1 maja w Wałbrzychu, gdzie 21-latek miał dokonać umyślnego zniszczenia towaru o wartości kilkudziesięciu złotych. W toku wykonanych na miejscu czynności funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna dokonał jednak przestępstwa, gdyż w kieszeni spodni posiadał skradzione telefony.

21-latek po wejściu do przebieralni jednego ze sklepów z odzieżą próbował wyłamać tzw. sejfer umieszczony na czapce, ale ostatecznie jedynie tę czapkę uszkodził, co zauważyli pracownicy i wezwali Policję. Młody wałbrzyszanin na tym jednak nie poprzestał. Licząc, że policjanci przyjadą do zniszczenia mienia, postanowił popełnić przestępstwo.
 

Mając doświadczenie w tego typu sprawach po przyjeździe na ul. 1 maja funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyzna nie ma przy sobie przedmiotów pochodzących z kradzieży. Okazało się, że 21-latek wykorzystał nieuwagę pracowników i podczas oczekiwania na przyjazd policjantów wsadził do kieszeni spodni dwa telefony służbowe.
 

Odzyskane mienie wróciło ostatecznie na swoje miejsce, a wałbrzyszanin przewieziony został do Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85