Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Dzisiaj od godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Telefony”. Funkcjonariusze w głównej mierze obserwują i egzekwują od kierujących przestrzeganie zakazu korzystania w trakcie jazdy z telefonów komórkowych wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Akcja pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "TISPOL" trwa na terenie całego kraju Pamiętajmy, że korzystanie z telefonu nie dotyczy tylko rozmów głosowych, ale także pisania smsów, czy przeglądania stron internetowych. Poprzez oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością się poruszamy, pokonujemy co najmniej kilkadziesiąt metrów, możemy stworzyć realne zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego, a w konsekwencji doprowadzić do poważnego wypadku.


 

Przypominamy. Ci, dla których telefon oraz samochód są codziennym narzędziem pracy, powinni wyposażyć się w zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy. Przypominamy także, że za popełnienie wykroczenia korzystania w trakcie jazdy przez kierujących z telefonów komórkowych wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku grozi mandat karny w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości