Dwóch sprawców kradzieży zatrzymali we wtorek nad ranem policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Jeden z nich ukradł z marketu wiele paczek markowej kawy, drugi dokonał kradzieży dokumentów oraz wyrobów cukierniczych. 15-latek oraz 42-letni mężczyzna za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

1 października funkcjonariusze drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali w mieszkaniu przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu 15-letniego mieszkańca naszego miasta. Nieletni 19 lipca tego roku, wykorzystując nieuwagę pracowników jednego ze sklepów przy ul. Piłsudskiego, wyniósł z niego – nie płacą za zakupy – markową kawę o wartości ponad 550 złotych.
 

Chwilę później w ręce policjantów z „dwójki” wpadł kolejny złodziej.  To 42-letni wałbrzyszanin, który 4 sierpnia tego roku ukradł dokumenty oraz kartę bankomatową działając na szkodę 31-letniej mieszkanki naszego miasta, a także wykradł z jednego z wałbrzyskich sklepów różnego rodzaju słodkości o wartości blisko 750 złotych.
 

Obaj sprawcy kradzieży przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. O losie 15-latka, który w tym przypadku popełnił czyn karalny, zadecyduje sąd rodzinny. 42-latek w więzieniu może spędzić 7,5 roku, gdyż przestępstwa popełnił w warunkach recydywy.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85