Pod koniec września dzielnicowych drugiego komisariatu w ramach akcji "Świadomy juinor" odwiedzili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta (ze Szkoły Podstawowej Fundacji Clever) oraz Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Czarnego Boru. Wałbrzyscy policjanci podczas spotkań przeprowadzili pogadanki z 6 i 7 latkami nt. bezpiecznego zachowania się w życiu codziennym.

Wałbrzyscy dzielnicowi przybliżyli najmłodszym problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się w różnych sytuacjach. Przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych podczas spotkań zaznajomione zostały z elementarnymi przepisami ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in. w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg. Policjanci przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych, a także przekazali niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku. Poruszyli również temat właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych i w innych sytuacjach kryzysowych.

 Na zdjęciu dzielnicowi przeprowadzają pogadankę z najmłodszymi.
 

Promując bezpieczeństwo pieszych na drogach małoletni zostali zachęceni do korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, nie tylko w sytuacjach wymaganych przepisami. Spotkania, w których wzięli udział najmłodsi zakończyły się pokazem sprzętu policyjnego oraz wspólnymi zdjęciami.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości