Tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na wierzchu reklamówki w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu trafił 37- mężczyzna. Zatrzymany wałbrzyszanin typowany był jako sprawca innego przestępstwa, do którego doszło w sylwestrową noc.

W sylwestrową noc sprawca wykorzystując otwarte drzwi  wszedł do przedsionka domu jednorodzinnego. Z wieszaka zabrał dwie kurtki męskie wraz z kluczykami do samochodu oraz pilotem do bramy garażowej, którego zaraz po wyjściu z domu użył. Z wnętrza garażu ukradł elektronarzędzia, zabawki, CB-radio, hulajnogę oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Ponieważ skradzione rzeczy zajmowały dużo miejsca sprawca wywiózł je stojącym w garażu samochodem, który po przetransportowaniu skradzionego mienia odstawił na miejsce. Właściciel skradzionych rzeczy straty oszacował na kwotę 6 500 zł.
Śledczy prowadzący sprawę, mając doskonałe rozpoznanie osobowe, jako sprawcę kradzieży wytypowali 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha.  W piątek 10 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Wpadł w ręce mundurowych tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na widoku reklamówki z zawartością płyt CD oraz podręcznego zestawu narzędzi. W tym wypadku skradzione mienie wyceniono na kwotę 200 zł.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014