Wałbrzyscy policjanci wczoraj wieczorem zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, drugi w wyniku upojenia alkoholem nie zauważył, że wjeżdża na drogę o ruchu okrężnym i spowodował kolizję. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Pierwszy z kierujących - 61-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego - został zatrzymany 23 marca o godzinie 16:40 przez policjantów prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Kasztelańskiej. Mężczyzna miał, aż 2,97 promila alkoholu w organizmie i ledwo trzymał się na nogach.


 

Trzy godziny później, tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego, na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju zatrzymali 48-letniego wałbrzyszanina, który jadąc od ul. Długiej w Wałbrzychu nie zauważył, że wjeżdża na rondo i uderzył ustawione na nim elementy infrastruktury drogowej, uszkadzając swój samochód. Badanie wykazało u mężczyzny 2,16 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w trakcie kontroli ustalili, że sprawca dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i kilka lat temu był już karany za to samo przestępstwo.

Na zdjęciu miejsce zdarzenia drogowego.
 

Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze NIE! wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości