Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu poszukują świadków zdarzenia uszkodzenia ciała, do którego doszło 1 grudnia 2019 roku około godziny 12:30 na skrzyżowaniu ulicy Dunikowskiego z ulicą Norwida w Wałbrzychu.

Z ustaleń wałbrzyskich śledczych wynika, że 1 grudnia 2019 roku pokrzywdzona zabezpieczała, jako wolontariuszka, trasę odbywającego się Biegu Mikołajkowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. W pewnym momencie, około godz 12:30, od strony ulicy Długiej nadjechał pojazd typy SUV, z którego wysiadł mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrostu 180-190 cm, krępej budowy ciała i gdy usłyszał od wolontariuszki, że droga jest zamknięta, zdenerwowany tym faktem  popchnął odwróconą już do niego plecami pokrzywdzoną. W wyniku upadku pokrzywdzona doznała obrażeń, które naruszyły czynności narządów ciała na czas dłuższy, niż siedem dni.

 

Z zeznań pokrzywdzonej oraz ustalonych świadków, a także na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu nie udało się wytypować sprawcy tego zdarzenia. Policjanci poszukują kolejnych świadków, którzy posiadają informacje na temat numeru rejestracyjnego pojazdu, który brał udział w zdarzeniu lub tożsamości kierującego samochodem. Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji I w Wałbrzych pod numerami telefonów 74-842-03-331 lub 74-842-20-747, bądź o osobiste przybycie do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej 69  pok. 114 (w czasie panującej epidemii prośmy rozważyć najpierw kontakt telefoniczny).
 

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
p.o. asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. (74) 842-04-85