41-letni mężczyzna trafił w nocy z soboty na niedzielę w ręce policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Zazdrosny o swoją byłą partnerką mieszkaniec naszego miasta zniszczył najpierw pojazd należący do niej, a następnie samochód użytkowany przez jej obecnego partnera, powodując straty wynoszące łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. W toku wykonanych czynności procesowych policjanci pierwszego komisariatu ustalili, że podejrzany już w przeszłości popełnił tego typu przestępstwo.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę późnym wieczorem w Wałbrzychu na Piaskowej Górze, gdzie na gorącym uczynku zniszczenia mienia mężczyznę zatrzymali policjanci prewencji z „jedynki”. Okazało się, że kompletnie pijany 41-latek z zazdrości postanowił wyładować swoją agresję na dwóch zaparkowanych samochodach osobowych. W obu pojazdach zarysował wszystkie elementy karoserii i uszkodził lusterka wsteczne, a w jednym z nich – tym z 2019 roku - kostką brukową oraz butelką rozbił szyby pojazdu, a scyzorykiem przebił opony. Straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.


 

Mężczyzna będący w stanie upojenia alkoholowego, po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.  W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Dodatkowo funkcjonariusze kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że z tych samych pobudek rok temu uszkodził ten sam samochód należący do pokrzywdzonego. 41-latek za wszystkie czyny odpowie teraz przed sądem. 

Na zdjęciu uszkodzenia drugiego samochodu.
 

Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie w postaci pojazdu należącego do sprawcy. Za zniszczenie mienia podejrzany wałbrzyszanin może trafić za kraty więzienia na 5 lat. 41-latek decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości