Bezczelność ludzka nie zna granic. 60-latek wykradł z mieszkania swojego zmarłego przed kilkoma dniami znajomego gotówkę w kwocie 1400 złotych. Kiedy najbliższa rodzina zorientowała się, że brakuje sporej ilości pieniędzy, poinformowała o tym fakcie Policję, a funkcjonariusze drugiego komisariatu jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę w Boguszowie-Gorcach.

Funkcjonariusze ustalili, że w sobotę podejrzany przyjechał do Wałbrzycha w dzielnicę Sobięcin odwiedzić swojego znajomego. Kiedy zauważył, że jego kolega nie żyje, postanowił splądrować jego mieszkanie i zabrał gotówkę w kwocie 1400 złotych.


 

Poinformowani we wtorek przez najbliższa rodzinę o zaistniałym fakcie policjanci drugiego komisariatu szybko ustalili, gdzie obecnie przebywa 60-latek i zatrzymali go przy ul. Szkolnej w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki. Teraz podejrzany odpowie przed sądem. Może trafić za kraty więzienia na 5 lat.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485

 

Galeria

Powiązane wiadomości