Wczoraj policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna na jednej z ulic tej miejscowości wyskoczył przed jadący pojazd, zmusił kierującego do zatrzymania samochodu i zdewastował go, rozbijając m.in. szybę czołową. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu działania doprowadziły do zatrzymania sprawcy tego czynu na gorącym uczynku przestępstwa. Okazało się, że odpowiedzialny za akt wandalizmu 21-latek wyładował swoją złość na przypadkowym pojeździe.

Z relacji zgłaszającego wynikało, iż młody mężczyzna z niewiadomych przyczyn zmusił go do zatrzymania samochodu na jednej z ulic Boguszowa-Gorc, a następnie pałką uszkodził przednią szybę oraz dokonał dewastacji powłoki lakierniczej pojazdu. Starty w mieniu oszacowane zostały na kwotę blisko 1 tysiąca złotych.
 

Zaalarmowani o przestępstwie miejscowi funkcjonariusze szybko udali się na ul. Witosa i zatrzymali agresywnego 21-latka, który próbował zbiec z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszych czynności młody boguszowianin nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485