Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Do takiego zdarzenia doszło w minioną środę w dzielnicy Piaskowa Góra. Kierujący 37-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi, kierowanym przez 71-letniego wałbrzyszanina, doprowadzając do zderzenia obu aut. Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Mając na uwadze liczne zdarzenia drogowe, wałbrzyska policja apeluje o przestrzeganie wszystkich zasad ruchu drogowego - w tym dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu na drodze. Zwrócić uwagę należy również o rozwagę, wyobraźnię i zachowanie maksimum ostrożności podczas jazdy, tak by na naszych drogach, nie dochodziło już do niepotrzebnych wypadków, a co za tym idzie do kolejnych ludzkich tragedii.

 

W środę około godziny 17:00 wałbrzyski dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w dzielnicy Piaskowa Góra na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego -Broniewskiego – Sokołowskiego. Przybyły na miejsce patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego ustalił przebieg zdarzenia. Kierujący samochodem marki VW Golf  37- latek, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Mercedes, kierowanym przez 71-letniego wałbrzyszanina  i w ten sposób doprowadził do zderzenia obu aut. Pokrzywdzeni korzystali z pomocy medycznej i po jej udzielaniu powrócili do miejsca zamieszkania. Sprawca podróżował sam i nie odniósł większych obrażeń.

Policja apeluje do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Złe warunki atmosferyczne, choćby padający deszcz, jak to miało miejsce w dniu wczorajszym,  to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. Pamiętajmy, by w tak zmiennych warunkach atmosferycznych z jakimi mamy obecnie do czynienia, kierowcy zmienili technikę jazdy.
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

 

Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.
Zachowajmy  zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
p.o. asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. (47) 87 51-486


 

Powiązane wiadomości