Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

W miniony czwartek wałbrzyscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 35-latka, który posiadał przy sobie prawie 100 porcji amfetaminy. W tym samym dniu, kilka godzin później dzielnicowi z „jedynki” zatrzymali 26-latka, który na ich widok zaczął przyspieszać … Okazało się, że posiadał przy sobie prawie 200 porcji handlowej amfetaminy. Dodatkowo mundurowi ustali, iż udzielił on kilkukrotnie tejże substancji zatrzymanemu 35-latkowi. Mężczyźnie za udzielanie grozi do 10 lat więzienia. Natomiast 35-latek za posiadanie narkotyków za karty więzienia może trafić na 3 lata.

W miniony czwartek funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 35-latka, który posiadał przy sobie prawie 100 porcji handlowej amfetaminy. Do zatrzymania doszło  w nocy około godz: 01:00 przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone.


W tym samym dniu, kilka godzin później, podczas patrolowania dzielnicy Piaskowa Góra w rejonie ul. Karsińskiego, dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać i przyspieszał kroku. Szybko okazało się, że powodem niepokoju 26-latka były posiadane przy sobie narkotyki. Mieszkaniec Wałbrzycha miał schowane w kieszeni prawie 200 porcji handlowej amfetaminy.


W toku dalszych czynności wałbrzyscy kryminalni udowodnili 24-latkowi, że w okresie od stycznia do czerwca br. 19-krotnie sprzedał zatrzymanemu 35-latkowi - łącznie 5 tys. porcji handlowej amfetaminy, za kwotę ponad 4 tys.złotych.


35-latek usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonej substancji, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności. Natomiast wobec zatrzymanego 24-letniego dilera prokurator zastosował dozór policyjny.  Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.


Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
p.o. asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. (47) 87 51-486

Powiązane wiadomości