Jak zabezpieczyć rzepak przed działaniem grzybów?

Rzepak ozimy jest narażony na poważne choroby powodowane przez różne gatunki grzybów. Niezbędnym procesem ochronnym są zabiegi fungicydowe wykonywane w okresie wiosennym. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego fungicydu? W jaki sposób przeprowadzić zabiegi, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty?

Kiedy wykonać wiosenne zabiegi fungicydowe?

W pierwszej połowie kwietnia przychodzi moment, w którym niezbędna jest ochrona rzepaku przed grzybami. Duża wilgoć w połączeniu z wyższymi temperaturami to idealne warunki do rozwoju tych niebezpiecznych drobnoustrojów. Dlatego też, mniej więcej w połowie kwietnia wykonuje się pierwszy zabieg T1, który polega na oprysku rzepaku specjalistycznymi fungicydami. W terminie do kilku tygodni realizuje się natomiast zabieg T2.

Czy zabieg T3 w rzepaku jest konieczny?

To zależy od warunków pogodowych. Jeśli uprawom towarzyszy szczególnie deszczowa i ciepła aura, wówczas warto zastosować zabieg T3, który przedłuży ochronę przed grzybami. Jeśli jednak przeważają suche dni bez opadów deszczu, wówczas skupiamy się na prawidłowym nawożeniu, a stosowanie trzeciej dawki fungicydów nie jest konieczne.

Gdzie zakupić profesjonalne fungicydy do rzepaku?

Jeśli szukasz profesjonalnych fungicydów stworzonych z myślą o ochronie rzepaku. skorzystaj z dobrodziejstw Internetu i zamów odpowiedni produkt w sklepie online. Takie rozwiązanie oferuje znacznie szerszy wybór preparatów, a także przystępniejsze ceny. Klient może również swobodnie zapoznać się z dokładną specyfikacją wybranych fungicydów.