Materace w Wałbrzychu - jak dobrać twardość w zależności od wagi?

Człowiek przeznacza na sen około 1/3 swojego życia. Jest to czas, w którym nasz organizm odpoczywa i nabiera energii na kolejny dzień. Sen jest także ważny dla naszego zdrowia psychicznego. Ważna jest jednak jego jakość, na którą ogromny wpływ ma wiele różnorodnych czynników. Nie tylko hałas, światło lub temperatura mogą powodować problemy ze snem. Ogromne znaczenie ma również twardość materaca do spania. Jak dobrać odpowiednio twardy materac w Wałbrzychu?

Stopień twardości materaca – najważniejsze kryterium wyboru

Większość osób, kupując nowy materac do spania, skupia się przede wszystkim na jego rozmiarze. Oczywiście jest to bardzo ważne kryterium, ponieważ materac musi pasować na ramę łóżka. Na łóżko Hilding model Vintage o wymiarach 140x200 nie będzie przecież pasował materac do spania 160x200, bo jego boki będą wystawać poza ramę.

Kierowanie się szerokością łóżka powinno być jednak kwestią drugorzędną. Najważniejsza dla naszego zdrowia jest odpowiednia twardość materaca. Dobrze dobrany pod względem twardości produkt odciąża podczas snu nasz kręgosłup. Właściwy materac pozwala mu na przybranie naturalnego kształtu, który podczas leżenia na wznak przypomina literę „S”. Pozwala naszemu organizmowi w pełni się zregenerować i odprężyć. Co ciekawsze, dzięki odpowiedniej twardości materaca, możemy rano wstać o około 3 cm wyżsi. Jest to możliwe, ponieważ wypoczywając na właściwym materacu, dajemy szansę na ponowne napełnienie się płynem przestrzeni pomiędzy dyskami kręgosłupa.

W związku z powyższym materace marki Hilding dzielą się na cztery kategorie twardości:

  • H1 – to miękkie materace dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;

  • H2 – średnio twarde produkty idealne dla osób, których waga mieści się w przedziale od 60 do 80 kg,

  • H3 – twarde materace do spania dedykowane osobom, których waga wynosi od 80 do 100 kg,

  • H4 – bardzo twarde produkty do spania, które polecane są dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Podział twardości materacy ze względu na wagę użytkownika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które decydują się na zakup materaca marki Hilding przez Internet. W przypadku, gdy chcemy wybrać idealny produkt w stacjonarnym sklepie w Wałbrzychu, również się sprawdzi, ale możemy też zrobić to w inny sposób. Wystarczy, że położymy się na materacu na plecach i wsuniemy swoją dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Materac jest dla nas idealny, gdy podczas wsuwania dłoni poczujemy delikatny opór. Jeśli pomiędzy materacem a plecami mamy dużą przestrzeń i nasza dłoń wsuwa się bez trudu, to materac jest dla nas za twardy. Gdy nasza dłoń napotyka stanowczy opór i mamy problem z jej wsunięciem, materac jest za miękki.

Stopień twardości materaca – najważniejsze kryterium wyboru

Idealny materac Hilding dla dwojga

Stosując się do powyższych rad, bardzo łatwo wybierzemy idealny materac dla jednej osoby. A co, jeśli śpimy w jednym łóżku razem ze swoim partnerem, a różnica wagi pomiędzy nami jest dość spora? Możemy oczywiście zainwestować w dwa mniejsze produkty. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie kupno lateksowego materaca Hilding Melody. Jego wkład to profilowany lateksowy blat o 7 strefach twardości. Lateks wykorzystany do jego produkcji ma wysoką gęstość, a co za tym idzie, model Melody zapewnia optymalną elastyczność nawet dla osób, których waga przekracza 140 kg.

Drugą propozycją idealną dla par jest materac Hilding Salsa. Jego wierzchnia warstwa to termoelastyczna pianka Visco, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Ponadto materac Salsa wypełniony jest pianką Flexifoam zapewniającą jego optymalną sztywność. Ponadto produkt ten uzyskał status wyrobu medycznego, gdyż przeciwdziała powstawaniu odleżyn.

Oba wyżej wymienione modele materacy Hilding to produkty, które doskonale sprawdzą się dla par o dużej różnicy wzrostu oraz wagi. Nie musicie już kupować dwóch osobnych produktów, wystarczy zainwestować w jeden materac piankowy firmy Hilding.