Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci wczoraj o godzinie 9.00 zorganizowali kolejne spotkanie w sieci w ramach programu profilaktycznego „Senior Online”. Tym razem funkcjonariusze przypomnieli mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego z jakim zagrożeniami mogą się spotkać korzystając z internetu. Przed zbliżającym się latem omówili także problematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem.

Od marca tego roku w całym województwie dolnośląskim prowadzone są spotkania online w ramach koncepcji „Senior Online”. Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces.

Tym razem sierż. Aleksander Karkosz z zespołu prewencji kryminalnej oraz asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z zespołu komunikacji społecznej wałbrzyskiej komendy rozmawiali o cyberprzestępczości. Omówili także ponownie zagadnienia związane z oszustwami na tzw. policjanta i na wnuczka. Przypomnieli, aby nie wpuszczać do własnego mieszkania obcych osób. W związku ze zbliżającym się okresem letnim zasygnalizowali także na co zwrócić uwagę podczas gorących, upalnych dni oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Przypomnijmy, że programy emitowane są na żywo w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30 jednocześnie w 26 jednostkach Policji. Tym razem czeka nas jednak przerwa wakacyjna. Kolejna odsłona „Senior online” 6 września tego roku. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia relacji z wczorajszego programu: w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży