Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Kilka godzin trwały poszukiwania schorowanego 78-latka, który we wtorek wieczorem wyszedł z domu i do momentu zgłoszenia w środę przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna po przeprowadzonych działaniach został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

Będący w środę w służbie policjanci niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonej akcji mundurowi ustalili, że schorowany 78-latek dzień wcześniej około godziny 20:00 wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Senatorskiej i do godzin porannych nie dał znaku życia.

Dlatego też policjanci rozpoczęli sprawdzenia rejonu Podzamcza oraz Książańskiego Parku Krajobrazowego. R
ozpytywali okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Po godzinie 20:00 działania przyniosły pozytywny efekt. Cierpiący na Alzheimera 78-latek nie pamiętał swojego miejsca zamieszkania, ale na szczęście przyszedł poprosić o pomoc strażaków z jednostki Straży Pożarnej przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu.

Niezwłocznie w tym miejscu pojawili się również dzielnicowi pierwszego komisariatu, którzy przewieźli mężczyznę na komisariat. Wezwali na miejsce również zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna na czas trafił do szpitala, gdzie udzielona została mu już specjalistyczna pomoc medyczna.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży