Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha zatrzymali w czwartek na terenie naszego miasta dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Przy jednym z 23-letnich mieszkańcach naszego miasta mundurowi znaleźli marihuanę, przy drugim natomiast, który okazał się być osobą poszukiwaną za kradzież, metamfetaminę.

17 czerwca tuż po północy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu 23-latka, który kierował samochodem osobowym pod wpływem narkotyków. Policyjny tester wykazał, że mężczyzna był pod wpływem marihuany, dlatego funkcjonariusze zlecili wykonanie badania krwi dla potwierdzenia tego faktu. Młody wałbrzyszanin posiadał również przy sobie tego typu środki odurzające, dlatego noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Tego samego dnia po godzinie 19:00 w ręce policjantów ruchu drogowego, tym razem jednak przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu, wpadł drugi 23-latek. Kierujący samochodem osobowym miał ukryte w pojeździe środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Z jego zachowania wynikało, że może być pod jej wpływem, dlatego też mundurowi również podjęli decyzję o zleceniu w placówce medycznej pobrania krwi do badań laboratoryjnych dla potwierdzenia tego faktu. Podejrzany również trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdyż był poszukiwany i najbliższych kilkanście dni spędzi w areszcie. Wyrokiem sądu został skazany za kradzież o mniejszej wartości.

Przypominamy po raz kolejny, że każdy kto zdecyduje się wsiąść „za kółko” po spożyciu alkoholu, bądź innych substancji zabronionych prawem, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Za posiadanie narkotyków grozi natomiast 3 lata za kratami więzienia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży