Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wczoraj przez cały dzień policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzili akcję „Trzeźwy kierowca”. W trakcie działań funkcjonariusze nie zatrzymali kierujących, którzy wsiedliby za kierownice swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

138 kierujących przebadali w czwartek na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu funkcjonariusze ruchu drogowego. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło na terenie Wałbrzycha oraz całego powiatu wałbrzyskiego. W grupie wszystkich przebadanych osób tym razem nie było takich, które wsiadłyby „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny jednak apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub nie ma uprawnień, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży