Podejrzany o podpalenie samochodu osobowego w Szczawnie-Zdroju 62-latek bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu czynnościach został zatrzymany przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mężczyzna wcześniej groził pokrzywdzonemu. W grę wchodził konflikt związany z rozliczeniem finansowym za wykonaną pracę.

Wałbrzyscy funkcjonariusze informację o podpaleniu jednego z zaparkowanych przy ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju samochodów osobowych otrzymali w minioną sobotę po godzinie 22:30. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 62-letni mieszkaniec tej miejscowości, mieszkający kilkaset metrów dalej.

Podejrzany został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach. Podczas czynności procesowych przyznał, że wzniecił ognień wrzucając do wnętrza samochodu podpałkę do grilla. Miał także wcześniej grozić pokrzywdzonemu 70-latkowi pobiciem, gdyż ten nie wypłacił mu pieniędzy za wykonaną pracę.

Teraz 62-latek stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Samochód pokrzywdzonego trafił na parking strzeżony do dalszych celów procesowych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 • Na zdjęciu podpalony samochód osobowy.
  Na zdjęciu podpalony samochód osobowy.
 • Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - zbliżenie.
  Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - zbliżenie.
 • Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - inne ujęcie.
  Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - inne ujęcie.
 • Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - zbliżenie, inne ujęcie.
  Na zdjęciu podpalony samochód osobowy - zbliżenie, inne ujęcie.
 • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną.
  Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną.
 • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną - inne ujęcie.
  Na zdjęciu policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną - inne ujęcie.