Województwo dolnośląskie - gdzie opłaca się kupić nieruchomość?

Jeśli planujemy kupić nieruchomość, czeka nas wybór lokalizacji. Czym powinniśmy się przy tym kierować? Przede wszystkim ceną, ale również dostępnością punktów usługowo-handlowych i odległością od miejsca pracy. Gdzie opłaca się kupić nieruchomość w województwie dolnośląskim?

Najwięcej ofert we Wrocławiu

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że najwięcej ofert sprzedaży nieruchomości w województwie dolnośląskim znajdziemy we Wrocławiu. Jest on stolicą województwa i miastem na prawach powiatu. Co więcej, uznawany jest również za historyczną stolicę Śląska. Jeśli interesują nas domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim, warto zwrócić uwagę na oferty z Wrocławia. Na terenie miasta prowadzonych jest kilkanaście inwestycji, w ramach których na rynek pierwotny trafiło ponad 100 nieruchomości. Ich metraż mieści się w przedziale od 78 do 176 m². Jeśli chodzi o udogodnienia, bez problemu można kupić tu dom, który posiada własny garaż.

Oprócz domu, można kupić tu również mieszkanie. Na rynku pierwotnym jest ich ponad 5 tysięcy. Nie ulega wątpliwości, że miasto silnie się rozwija. Aktualnie prowadzonych jest tu około 100 inwestycji. Wiele z nich obejmuje budowę kilku budynków, co sprawia, że oferta jest naprawdę szeroka. We Wrocławiu można kupić lokale w metrażu od 18 do 274 m2. Największe z nich składają się z kilku odrębnych pokoi połączonych częścią komunikacyjną, dzięki czemu idealnie sprawdzają się pod wynajem.

Środa Wielkopolska to idealne miejsce na zakup domu

Domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim można znaleźć nie tylko we Wrocławiu, ale również w Środzie Wielkopolskiej. Powstaje tu Osiedle Szmaragdowe, w ramach którego na sprzedaż pozostało jeszcze kilkanaście nieruchomości. Są to domy o powierzchni 98 m2. Składają się z 4 pokoi, z czego jeden to salon z aneksem kuchennym. Wadą osiedla jest brak garaży, natomiast przy każdym domu znajdują się miejsca postojowe naziemne.

Jeśli interesują nas domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim, powinniśmy przejrzeć również oferty z takich miejscowości jak: Lubin, Kłodzko, Radomierzyce, Wilczyce czy też Siechnice. Wiele z nich to niewielkie miasteczka, gdzie można liczyć na ciszę i spokój, czyli na to, co często jest najważniejsze w przypadku zakupu domu jednorodzinnego.

Szklarska Poręba to dobra lokalizacja pod apartamenty inwestycyjne

Są osoby, które inwestują w nieruchomości nie na użytek własny, a po to, żeby czerpać zyski z wynajmu długo- lub krótkoterminowego. Tego typu inwestycje stały się szczególnie popularne w czasie pandemii koronawirusa, kiedy to sytuacja na rynkach finansowych była niepewna. Jeśli myślimy o zakupie nieruchomości pod wynajem, mogą zainteresować nas apartamenty wakacyjne w typie condohoteli. Te są budowane m.in. w Szklarskiej Porębie.

Przy zakupie nieruchomości pod inwestycje, zwłaszcza pod wynajem krótkoterminowy, warto zwrócić uwagę na to, żeby lokalizacja była trakcyjna turystycznie. W takim przypadku nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem najemców, co pozwoli nam uzyskać szybki zwrot z inwestycji. Pod tym względem Szklarska Poręba wydaje się być strzałem w dziesiątkę.