Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego tylko w sobotę zatrzymali kolejnych czterech kierujących, którzy poruszali się pojazdami na pod wpływem alkoholu. Tym razem stężenie tej substancji w organizmie jadącego samochodem 66-letniego mężczyzny nie przekroczyło pół promila, dlatego mężczyzna odpowie przed sądem za wykroczenie drogowe. Podobne trzech kontrolowanych nieodpowiedzialnych rowerzystów.

Pierwszy z kierujących – jadący rowerem - trafił w ręce policjantów zespołu prewencji drugiego komisariatu 31 lipca po godzinie pierwszej w nocy na ul. 1 Maja w Wałbrzychu. 30-letni mieszkaniec naszego miasta miał w organizmie 0,35 promila alkoholu. Tego samego dnia po godzinie 9:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali dzielnicę Stary Zdrój, gdzie zatrzymali do kontroli drogowej 66-letniego kierującego samochodem osobowym. Badanie wykazało u wałbrzyszanina 0,38 promila alkoholu w organizmie, dlatego też w trakcie czynności policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Trzeci z kierujących, który poruszał się pod wpływem alkoholu, trafił w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, kiedy jechała rowerem ul. Żeromskiego w tej miejscowości. Zatrzymany około godziny 13:15 obywatel Czech miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Minimalnie dopuszczalną normę tej substancji we krwi przekroczył również kolejny rowerzysta - 53-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego - zatrzymany w sobotę po godzinie 18:00 przez innych policjantów z tej jednostki na ul. Głównej w Czarnym Borze.

Okazuje się, że pomimo wielu apeli wałbrzyskich policjantów, kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia codziennych wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży