Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego na co dzień poza kontrolami stanu trzeźwości kierujących weryfikują również, czy nie wsiadają oni za kierownice pojazdów pod wpływem narkotyków. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców w sobotni wieczór policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy wyeliminowali z ruchu drogowego 40-letniego mężczyznę będącego pod wpływem amfetaminy. Przy mężczyźnie mundurowi ujawnili również te same środki psychotropowe.

31 lipca po godzinie 19:00 wywiadowcy wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka, który kierował na ul. 1 Maja w Wałbrzychu samochodem osobowym. Podczas legitymowania policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek, w którym były narkotyki. Wykonane badanie wykazało, że są to środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać blisko 50 porcji handlowych tych narkotyków.

Jako że mężczyzna dziwnie się zachowywał, policjanci postanowili sprawdzić, czy nie spożywał alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Okazało się, ze mieszkaniec naszego miasta był pod wpływem właśnie amfetaminy, co wykazał wykonany przez mudnurowych test. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali wałbrzyszaninowi prawo jazdy. Zlecili także w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia wykonanego wcześniej testu.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Za posiadanie narkotyków grozi natomiast trzyletni pobyt w zakładzie karnym.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży