Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą w miniony wtorek zatrzymali 24-letnią mieszkankę naszego miasta, która z jedną z ogólnopolskich firm podpisała umowę o świadczenie usług abonenckich, wiedząc, że nie zamierzają się z niej wywiązać. Podejrzana przy tym pobrała sprzęt elektroniczny. Teraz odpowie za oszustwo.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu postawili zarzuty 24-latce dwa dni temu. Mundurowi ustalili, że wałbrzyszanka działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 2 lutego tego roku wprowadziła w błąd jednego z pracowników co do faktu wywiązania się z umowy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolskie przedsiębiorstwo świadczące usługi abonenckie, pobierając przy tym sprzęt elektroniczny w postaci telefonu komórkowego oraz tunera telewizyjnego.

Podejrzana spowodowały straty na rzecz podmiotu gospodarczego w kwocie łącznej blisko 3300 złotych. Zatrzymana kobieta stanie teraz przed sądem. Za oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży