Wczoraj na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach dokonywali kontroli pojazdów oraz legitymowali pieszych. W tym dniu nie doszło do żadnego wypadku. Funkcjonariusze odnotowali 8 kolizji, ale część z nich dotyczyła uszkodzeń pojazdów związanych z porywistym wiatrem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 21 października objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim. Działania przyprowadzone zostały w szczególności na drogach o dwóch lub trzech pasach ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pojazdów. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących, które dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych.

Policjanci podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się samych pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi nie ujawnili żadnych wykroczeń

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży